درباره شرکت
​​​​​​​صنایع پلاستیک خوزستان
بیشتر بدانید

شركت صنايع پلاستيك خوزستان اولين و معتبرترين شركت توليد كننده فيلم، ورق و ظروف بسته بندي در ایران است كه در سال 1362 تاسیس گردید.

شركت صنايع پلاستيك خوزستان اولين و معتبرترين شركت توليد كننده فيلم، ورق و ظروف بسته بندي در ایران بوده كه در سال 1363 و در سال های جنگ تحمیلی و دفاع 8 ساله تاسیس شده است. از زمان راه اندازی تاکنون، این شرکت به طور مستمر در جهت رشد و ارتقای كميت و كيفيت توليدات خود تلاش کرده و با برخورداري از فناوري هاي روز جهان به عنوان بزرگترین تولیدکننده ظروف یکبار مصرف و بسته بندی، تحولي عظيم در صنعت بسته بندی کشور به وجود آورده است.
اینک صنایع پلاستیک خوزستان نامی مطمئن در صنعت بسته بندی مواد غذایی کشور است که کیفیت مطلوب را از اصول بنیادین فعالیت خود دانسته و موفقیت خود را بر چندین دهه تلاش و کوشش در کنترل کیفیت استوار می داند.
این شرکت همچنین در حوزه مسووليت هاي زيست محيطي نيز با رعايت استانداردها و الزامات جهانی حرکت می کند و رعایت این اصول را دغدغه و عملكرد اخلاقي و انساني خود می داند.
شركت صنايع پلاستيك خوزستان توفيق و تداوم حيات صنعتي خود را تنها منوط به اقدامات درون سازمانی نمي داند، بلکه مشاركت مشتريان فهیم را در حمايت از محصولات برتر و كاملا بهداشتي عاملی موثر برای ترغیب همه ی تولیدکنندگان به گام برداشتن در مسیر درست و رقابت سازنده، همچنین ممانعت از ورود محصولات غيراستاندارد به بازار به شمار می آورد.

 
عزیزاله نیری یک کارآفرین خودساخته است. مردی گرم از جنس جنوب که در همه ی سالها و برهه ها همچون نخل، استوار بوده. دوران کودکی و جوانی سختی داشته که از او انسانی با اراده و متمرکز بر هدف ساخته است. 
او بعدها اقتصاد می خواند و با درآمد کوچک حاصل از خرده فروشی محصولات لبنی، هم کمک هزینه دانشجویی برای خود فراهم می آورد و هم شالوده ی کسب و کار آینده را پی ریزی می کند. 
در سالهای جنگ، با درک نیاز و کمبود بسته بندی لبنیات، راه اندازی کارخانه و واحد تولیدی صنایع پلاستیک خوزستان در دستور کار او قرار می گیرد. ماشین آلات آلمانی تولید ظروف پلاستیکی از کمپانی معظم Reifenhauser در اهواز نصب می شود و با همه ی دشواری ها، فعالیت ادامه پیدا می کند. این گروه صنعتی، پس از جنگ وارد فاز توسعه می شود که تا امروز ادامه داشته است. 
عزیزاله نیری، تولید محصولات تک و نوآور را سرلوحه کار خود قرار داده، استراتژی که این شرکت را از سایر همکاران خود متمایز کرده است.
​​​​​​​

تمرکز اصلی این مجموعه در سالهای آتی ارتقای جایگاه صنایع پلاستیک خوزستان به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ظروف بسته بندی غذایی در آسیای میانه و خاورمیانه خواهد بود. 
​​​​​​​برای رسیدن به این هدف، برنامه هایی در چارچوب خط مشی های زیر تدوین شده است:

چشم انداز ها

•    بهبود سطح بهداشت در بسته بندی با تمرکز بر افزایش قابلیتهای نگهداری متناسب با مواد غذایی

در زمینه سلامت و بهداشت

•    افزایش سهم بازار مبتنی بر: 
رضایت مشتری
حفظ نام و برند "صنایع پلاستیک خوزستان" به عنوان تامین کننده برترین کیفیت در صنعت بسته بندی مواد غذایی
کاهش هزینه ها توام با حفظ مستمر سطح کارآیی سازمان در فرآیندهای مرتبط با تولید، پخش و عرضه کالا

افزایش سهم بازار

•    حمایت از تحقیق و توسعه تکنولوژی در جهت کاهش آلایندگی های صنعت پلاستیک

کمک در کاهش آلودگی

تاریخچه

1358

دریافت موافقت

مهندس عزیزاله نیری در اواخر سال 1358 موافقت اصولی تولید ظروف یکبار مصرف را دریافت کردند.

1363

شروع به کار

بعد از دریافت پروانه تأسیس سال 1363 در بهبهه جنگ تحمیلی در اهواز شرکت صنایع پلاستیک خوزستان کار خود را آغاز نمود.

1373

خرید دستگاه چاپ

در سال 1373 با توجه به تمایل بازار به چاپ کردن و هک کردن مشخصات برند خود بر روی ظروف ، صنایع پلاستیک خوزستان اقدام به خرید و وارد کردن دستگاه چاپ 4 رنگ نمود

1374

ارتقاء دستگاه ها

در سال 1374 با استقبال از مقوله چاپ بر روی ظروف دستگاه ها ارتقاء پیدا کرد و به صورت اتوماتیک و چاپ 5 رنگ خدمات شایان تری به مشتریان ارائه شد

1375

وارد کردن دستگاه جدید

در اواخر سال 1375 با توجه به بالا رفتن حجم درخواست ها در بازار شرکت اقدام به وارد کردن دستگاههای جدید ترموفرمینگ از کشور کانادا نمود و اقدام به تولید ظروف متنوع بسته بندی خشکبار و ساخت انواع ظروف کیترینگ هواپیمایی نمود ، که از زمان فصل جدیدی از تولیدات صنایع پلاستیک خوزستان آغاز شد

1383

آغاز صادرات

در اوایل سال 1383 صنایع پلاستیک خوزستان به عنوان اولین صادر کننده عمده ظروف یکبار مصرف صادرات خود را به کشورهای حوزه خلیج فارس آغاز نمود.

1386

آغاز تولید ظروف فوم

در اواخر سال 1386 با احداث کارخانه شماره 2 علاوه بر تولید ظروف pet , ps   تولیدات ظروف فوم را نیز آغاز نمود وبا توجه به نیاز بازار تعداد دستگاه های به روز دنیا در این صنعت را در خط های تولید خود افزایش داده و به عنوان یکی بزرگترین تولید کنندگان  ظروف یکبار مصرف در ایران شناخته شده است.

کاتالوگ

در کاتالوگ محصولات با کیفیت بالا و با جزییات قابل مشاهده هست .

سبد خرید